sobota, 25 września 2021

Obejrzyj zwiastun ,,Whispering Corridors 6: The Humming''

Seria południowokoreańskich horrorów Whispering Corridors (1998-2021) cieszy się wśród fanów ,,skośnookich straszaków'' niebywałym szacunkiem i trudno się temu dziwić. Wszystkie części tej niesamowitej serii są niebywałe, niejednokrotnie makabryczne i...smutne, gdyż zdajemy sobie sprawę, że za każdą opowiedzianą historią stoi ludzka tragedia, która dotyka głównych bohaterów - młodych licealistów. 

Ostatnio otrzymałam informację od zaprzyjaźnionej strony poświęconej azjatyckiej grozie, iż pojawiła się szósta odsłona tego horroru, zatytułowana: Whispering Corridors 6: The Humming (kor. ,,Yeogogoedam Yeoseotbunjjae Yiyagi: Mogyo'') w reżyserii Lee Mi-Young.Wprawdzie film miał swoją premierę już 17 czerwca 2021 roku, jednak póki co, nie jest jeszcze dostępny dla polskiego widza. Wprawdzie można go obejrzeć na CDA (link tutaj), jednak film jest w języku koreańskim.


Eun-Hee straciła wspomnienia z czasów swojego liceum. Już jako dorosła kobieta zaczyna pracować jako wicedyrektor w liceum, do którego uczęszczała. Wkrótce też zaczyna doświadczać halucynacji i omamów słuchowych, które zaczynają ją coraz bardziej niepokoić. 

Tymczasem młoda Ha-Young pada ofiarą szkolnej agresji. Pewnego dnia trafia do zamkniętej łazienki i słyszy głos, którego nie potrafi zidentyfikować. Tam staje twarzą w twarz z Eun-Hee. Obie zdają sobie wkrótce sprawę, że tajemnicze wydarzenia, których doświadczają mają związek z zamkniętą łazienką. 

W rolach głównych występują: Kim Seo-Hyung, Choi Ri, Kim Hyu-Soo, Park Se-Hyun oraz Seo Hye-Won.

Poniżej zamieszczam trailer, do obejrzenia którego zapraszam. 


źródło:

asianwiki.com

7 komentarzy:

Martyna Kazimierczak pisze...

Uwielbiam całą serię. Mam nadzieję, że najnowsza będzie dośc szybko dostępna dla widzów pl. Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie.
Dzięki za info. :)

Kacpersky pisze...

Ciekawe, że film wyszedł niemalże dekadę po ,,Blood Pledge'', która według mnie jest najsłabszą częścią. Pomyślałem, że już nic więcej nie można w tej serii nakręcić. Myliłem się. Jak na mój gust ,,Voice'' z zachwycającą wizualizacją jest prawdopodobnie jednym z największych osiągnięć w koreańskim horrorze i ,,Memento Mori'' także ze swoją ekscentrycznością wręcz hipnotyzuje. Jest to bez wątpienia najbardziej urzekająca seria azjatyckich horrorów, więc zdecydowanie czekam na ten najnowszy film.

Klaudiusz pisze...

Można by rzec, że ,,Whispering Corridors'' to taka niekończąca się seria k-horrorów. Zawiła narracja, niewłaściwy system edukacji i krzywdzenie dzieci sprawiły, że temat stał się interesujący. Na pewno obejrzę ze względu na Kim Seo-Hyung. Mam nadzieję, że nie zawiedzie. :)

Anonimowy pisze...

Fajnie by było, gdyby Netflix go wrzucił do siebie.

DarkQueen pisze...

Ciekawe kiedy film będzie dostępny? Bardzo lubię całą serię ,,Whisperring Corridors'', więc czekam niecierpliwie na szóstą część.

Agnieszka Kijewska pisze...

Dla niecierpliwych: film jest na CDA, ale...w języku koreańskim, czyli raczej marna to pociecha. 😉

Deicide666 pisze...

Jeszcze żeby chociaż angielskie napisy były, to ok, coś tam by człowiek zrozumiał. Koreańskiego ni w ząb, więc nawet nie zasiadam. ;)